Wybierz język:
PLEN
peasants

Chłopi to najnowszy film w reżyserii DK Welchman oraz Hugh Welchmana - nominowanych między innymi do Oscarów, Złotych Globów czy Nagród BAFTA.

 

Idąc śladem ich ostatniego sukcesu - filmu Twój Vincent, który uzyskał aż 42 miliony w światowym box office, film Chłopi zostanie zrealizowany z wykorzystaniem tej samej techniki malarskiej, która podbiła serca fanów na całym świecie.

Historia filmu oparta jest na noblowskiej powieści Władysława Stanisława Reymonta o tym samym tytule, ukazującej życie na wsi na przełomie XIX i XX wieku. Dramaturgia zdarzeń wpisana jest w rytm zmieniających się pór roku, sezonowych prac polowych i wiejskich obyczajów. Na tym tle rozgrywają się losy rodziny Borynów i młodej dziewczyny Jagny.

 

 

 

Unikalny mikroświat wiejskiej społeczności jest pretekstem do opowiedzenia uniwersalnej i niesamowicie aktualnej historii. Historii o tragicznej miłości i życiu w małej społeczności, gdzie reguły i brutalne zasady gry wyznaczają każdemu określone miejsce w grupie, a wyjście poza ciasne ramy grozi upokorzeniem i odrzuceniem.

"Po latach pracy nad filmem o Vincencie van Goghu poczułam silną potrzebę, by opowiedzieć o kobietach: ich zmaganiach, pasji i sile." – Dorota Kobiela, Scenarzystka i Reżyserka

Kontakt

Skontaktuj się z nami telefonicznie, poprzez formularz kontaktowy lub wiadomość e-mail.

ADRES
Breakthru Productions Sp. z o.o.
Cieszyńskiego 15-17
81-881 Sopot

TELEFON
+48 58 333 47 33

E-MAIL
office@breakthrufilms.pl