Wybierz język:
PLEN
11.04.2024

Urodziny

Urodziny

„Chłopi” podbiły serca polskich kinomanów, malarską adaptację powieści Reymonta obejrzało prawei 2 mln widzów, film zdobył Złotego Lwa oraz Orła w kategorii Nagroda Publiczności. Sukces filmu w dużej mierze opiera się na fenomenalnej ścieżce dźwiękowej, której popularność przekroczyła sale kinowe, zdobywając ponad 50 mln odtworzeń, Złotą Płytę, Fryderyka i Orła. Dlatego twórcy filmu we współpracy z L.U.C. i Rebel Babel Film Orchestra opracowali 80-minutowe widowisko,  które zanurzy widzów w świecie porywającej muzyki filmowej i folkowej połączonej z ożywionym malarstwem i hipnotyzującymi pokazami tanecznymi. Koncerty odbędzie się 13 października na warszawskim Torwarze, dokładnie w rocznicę premiery filmu. Solistami będą m.in. Kayah, Kwiat Jabłoni i Bela Komoszyńska i Julia Wieniawa. 


W programie zaprezentowane zostaną pełne utwory muzyki z filmu, których nie udało się w całości umieścić w wersji kinowej. Dodatkowo pod batutą Łukasza L.U.C. Rostkowskiego obok najbardziej popularnych hitów: Jesień Tańcuj, Koniec Lata, Sowa na Gaju, Nisko Słonko, wybrzmią także nowe, nieujawnione dotąd utwory skomponowane do filmu.


Bogata muzyka filmowa zostanie zagrana przez powiększony skład muzyków symfonicznych i folkowych międzynarodowej Rebel Babel Film Orchestra , aby dostarczyć fanom “Chłopów” mocniejszych i jeszcze bardziej energetycznych wrażeń muzycznych o tak wielkim ładunku emocjonalnym. Dopełnieniem warstwy muzycznej będą pokazy taneczne, za choreografię których odpowiada Daniela Komędera, artystka tworząca pasjonujące układy taneczne w filmie. 


Ten pokaz będzie multimedialnym przeżyciem obejmującym także zmontowane fragmenty filmu, tworzące wraz z występami na żywo, całościową i wielowymiarową ucztę dla zmysłów. Przedstawione zostaną słynne płótna mistrzów oraz proces przekształcania ich w animację malarską. Wszystko to uwieńczą epizodyczne występy lokalnych zespołów pieśni i tańca a także reżysera filmu, który przybliży drogę “Chłopów” od Nagrody Nobla otrzymanej w 1924 roku przez Władysława Reymonta.


Bilety na www.eventim.pl

Wstecz
Starsze aktualności
Urodziny
11.04.2024

Urodziny

Czytaj więcej
09.04.2024

"CHŁOPI" dostępni online w UK i Stanach

Czytaj więcej
Pokazy filmu CHŁOPI na świecie
16.02.2024

Pokazy filmu CHŁOPI na świecie

Czytaj więcej

Kontakt

Skontaktuj się z nami telefonicznie, poprzez formularz kontaktowy lub wiadomość e-mail.

ADRES
Breakthru Productions Sp. z o.o.
Cieszyńskiego 15-17
81-881 Sopot

TELEFON
+48 58 333 47 33

E-MAIL
office@breakthrufilms.pl